UDOSTĘPNIJ

Drama Gargamel vs Wardęga

Drama Gargamel kontra Wardęga zaczęła się niewinnym, albo i winnym filmem zatytułowanym „POLICJANT CHCIAŁ MNIE UDUSIĆ”. Możemy obejrzeć na nim, jak Sylwester Wardęga znany polski prankster wraz z kolegą o pseudonimie Reżyser Życia przejechali zakaz. Oczywiście nie skończyło się na pouczeniu przez ochroniarza, ponieważ okazało się, że na terenie dworca MDA w Krakowie wprowadzona jest opłata za wjazd. Wynosiła ona 80 złotych, jednakże nasz bohater odmówił zapłaty i postanowił poczekać na policje. Następnie Sylwester opuścił samochód, by zrobić sobie zdjęcie z widzem. Policjanci postanowili nie patrzeć na samowolkę Pana Wardęgi, więc postanowili zapobiegawczo zaprowadzić go do radiowozu. Ten jednak się na to nie zgodził, przez co policjanci próbowali to zrobić siłą. Bohater został powalony na ziemię oraz przyduszony przez władzę. Całość możecie obejrzeć poniżej:

80 złotych na dworcu MDA w Krakowie?

Sprawa absurdalnej opłaty na wjazd nie okazała się być nowością. Według artykułu „Nawet sto samochodów dziennie wjeżdża przez pomyłkę na teren małopolskiego dworca autobusowego przy ul. Bosackiej.”. Ludzie zaczęli się zastanawiać, że film Wardęgi miał na celu zwrócenie uwagi na powstałą sytuację, jednakże… można było dostrzec tam wiele manipulacji ze względu na montaż na korzyść bohatera. Artykuł o pobieraniu 80 złotych od kierowców można przeczytać na stronie dziennikpolski24.

Zbigniew Stonoga zwraca uwagę na film Wardęgi

Poniżej możecie obejrzeć wypowiedź Pana Zbigniewa Stonogi, który donośnie skrytykował sposób manipulacji oraz używania kamery jako swego rodzaju obrony przed policjantami. Mówił też, że Sylwester Wardęga sprowokował swoim zachowaniem władzę, która musiała zainterweniować. Obiecał również, że anuluje swoje zarzuty, jeżeli Sylwester pokaże surówkę nagrania z całego zajścia. Wszystko możecie przeczytać poniżej:

Drama Wardęgi rozpoczęta przez Gargamela

Gargamel jako pierwszy najgłośniej powiedział nie. Przedstawił bardzo rzeczowe dowody, które zaprzeczały wersji Wardęgi. Według Gargamela filmik nagrany przez Sylwestra był skokiem na wyświetlenia i sensacją, którą chciał nagłośnić. Wypomniał wiele manipulacji i kłamstw 6:23 – „Strasznie kłamiesz”. Pod koniec odcinka możemy znaleźć również Generatora Frajdy, który zaprezentował parodię. Filmik na początku zebrał bardzo dużo pozytywnych opinii i like’ów. Niestety do czasu kiedy… Ale najpierw sprawdźcie krytykę Gargamela:

Nie musieliśmy długo czekać na odpowiedź…

Już po kilku godzinach mogliśmy przeczytać jak Sylwester Wardęga ogromnie się cieszy, że… to jego pierwsza drama. Sprawa wygląda komicznie. „Wstawiam materiał Gargamela dla zwiększenia zasięgów tej dramy, bo wierzę, że będzie fajna i atrakcyjna dla odbiorców”. A nie przypadkiem… A nie przepraszam, jesteśmy serwisem obiektywnym. A przynajmniej się staramy. Całość faktycznie nabrała rozgłosu, Wardęga pojawił się w większości portali. Niedługo również musieliśmy czekać na odpowiedź. A następnego dnia…

Wardęga prowadzi live i odpowiada na zarzuty Gargamela

Dla zainteresowanych odpowiedzią film jest poniżej, ale my żeby nadal być obiektywnym serwisem zamieścimy w formie informacyjnej drugi najlepiej „łapkowany komentarz”. Pierwszy był oczywiście autora kanału Krulestwo.

wardega drama komentarz

„Surówka” z POLICJANT MNIE CHCIAŁ UDUSIĆ

Film, który był odpowiedzią można powiedzieć, że trochę wkopał Pana Wardęgę, który odpowiedział tylko na 1 prawdopodobny zarzut związany od Gargamela. Chodziło o nakaz skrętu w prawo. Jednakże, z surówki okazało się, że nie był to tylko nakaz skrętu, ale również zakaz jazdy w obu kierunkach. Twórca jeszcze tego nie pokazał (na tej surówce), a o tym dowiecie się dopiero troszkę niżej. Poniżej Live z surówki:

Gargamel kontra Wardęga – ostateczne starcie

W końcu dotarliśmy do końca, który zwiastował wygraną? No właśnie. Gargamel na swoim YouTubowym kanale zamieścił ostatni film odnośnie dramy, który był odpowiedzią na odpowiedź Wardęgi. Według komentarzy:

Gargamel rozjebał argumentami

Wardęga DramaZauważcie, że Sylwester Adam Wardęga nie podlinkował już odpowiedzi Gargamela. Może jest w niej zbyt dużo prawdy? Zamiast przyznać rację lub przynajmniej do przegranej, stara się załagodzić sytuację i dodaje „wizerunkowo tracą obie osoby”. Nie wiem jak Wam ale… sami zadecydujcie.

A no właśnie. Już mówimy o zakończeniu, a jeszcze nie zobaczyliśmy ostatecznego przemówienia Jakuba. W nim kolejne kontrargumenty, które naszym zdaniem wyczerpały temat. Drama Gargamel kontra Wadręga, końcówka poniżej: