UDOSTĘPNIJ

„Planeta Mamiko” i nieuczciwa konkurencja

„#nieuczciwakonkurencja” to kilkukrotnie mogliśmy zobaczyć podczas wypowiedzi na YouTube i Facebooku Jacka Gadzinowskiego. „Słabiutko. Rozumiem, że nic odkrywczego wbijanie się ludziom do domów, ale jednak chujowe jest brać format 1:1 łącznie z nazwą. Jeżeli zaś nie wiedzieliście, że Jacek robi coś takiego na youtube, to świadczy o Waszej ignorancji i braku profesjonalizmu.” – trafnie poruszył Z Dupy. Wjazd na chatę podrobiony? Ciężko powiedzieć, że wchodzenie komuś do domu to pomysł samego Jacka, jednakże konwencja „Wjazd na Chatę” włącznie z samą nazwą wkurzyła internet. Wszystko zaczęło się od tego materiału:

Wjazd na chatę podrobiony

Nowy klawisz Mamiko 1 to nie oryginalna nazwa, która była w filmiku.

Planeta Mamiko: Wjazd na Chate

Na początku uwagę zwrócił sam Jacek, który na swoim prywatnym profilu opisał problem. „‪#‎czynnieuczciwejkonkurencji‬ Xeroboye z pewnej „młodzieżowej stacji radiowej” – sprawa jest konsultowana prawnie. ‪#‎wjazdnachate‬ to ponad 100 odcinków przez prawie 1,5 roku jakbyście tego nie zauważyli. Teoretycznie, ciekawe jakby zareagowała konkurencja gdybyście wpadli na „pomysł” skopiowania 1:1 nazwy programu, nazwy konkurencyjnej stacji radiowej lub stacji TV. Z łudząco podobną stylistyką czy narracją. Niestety wygląda na to, że Polska to nadal dziki kraj pod względem przestrzegania uczciwej konkurencji. Nic się nie nauczyliście od czasu MegaMixów Cybermariana. Twórcy video na YT to nie są ludzie 3 sortu. Dziękuje i życzę miłego dnia.” – oznajmił. Nie musieliśmy długo czekać na sprostowanie od ESKA, które wysłali Jackowi na e-mail. Również zmienili nazwę show:Jacek Gadzinowski Eska spostowanie

Nowy klawisz Mamiko?

Co do samego kontent’u zaprezentowanego przez „Najlepszy Program” Eski jest co najwyżej prześmiewczy. Cały odcinek jest reżyserowany i jest masa błędów logicznych:
– Mamiko była zaskoczona wizytą, a miała podpięty mikroport. Do tego włączony.
– Mimo zaskoczenia zrobiła ciasto dla swoich gości?
– We Wjeździe na Chatę mówiła, że jedzenia zamawia, a w odcinku Eski, że je zdrowo i gotuje sama.
Temat pozostawiamy do Waszej interpretacji.