UDOSTĘPNIJ

CIEKAWOSTKOWA DRAMA BOXDELA

Prawdopodobnie każdemu widzowi, który na bieżąco przegląda najnowsze materiały YouTuberów fraza „Ciekawostkowa Drama” obiła mu się o uszy. Zanim takowa wybuchła w naszym serwisie informacyjnym pojawił się już artykuł o tym, że YouTuberzy poczuli się urażeni i stratni co do materiału o kopiowaniu treści związanych z ciekawostkami. To przyczyniło się do tego, że Michał Baron nagrał kolejny materiał, w którym chciał wyjaśnić, że nie przeszkadza mu, że ludzie nagrywają ciekawostki, on nie ma na to monopolu. Problemem, który chciał przedstawić jest kopiowanie 1 do 1. Tu dołek zaczął się pogłębiać, bo nawet próbę wybrnięcia przy nagraniu drugiego materiału i zaproszeniu gości rozśmieszył innych twórców. Czy Boxdel odchodzi? Najpierw oba odcinki, o których mowa zobaczycie poniżej:

GIMPER ŚMIEJE SIĘ Z BOXDELA?

Długo nie musieliśmy czekać, żeby Tomasz Działowy wyłapał „żart” z Michała i zamieścił na swoim kanale YouTube filmik, w który specjalnie poprowadził identyczny kontent, o którym wspomniał Boxdel. Mowa o tym filmiku:

Oczywiście nie jest to kopia 1 do 1, natomiast Gimper zainspirował się między innymi miniaturką. Użył również wielu zwrotów oraz metodę: razy ileś łapek, tyle więcej ciekawostek. Wszystko na swój ironiczny, szyderczy i prześmiewczy sposób. Nie okłamał również z drugim filmikiem, który pojawił się niedługo później:

Prócz wstawienia kolejnego odcinka pojawiła się kolejna rzecz. HGimper w avatarze Boxdelaajsownicy. Tam zaczęto robić kolejne dziesiątki przeróbek, które lajkowano tysiące razy. Sam Gimper zareagował na to z uśmiechem i wstawił na swój profil wzorowany avatar na taki jaki na YouTube ma Boxdel.

 IRONIA GIMPERA, ALE BOXDEL OCHODZI

Sam Michał Baron komentuje, że to co zrobił Tomasz było umówione i była to swojego rodzaju prowokacja. Nie mniej jednak Gimper wstawił sprostowanie, w którym mówi głośno, że Boxdel mógł popełnić błąd mówiąc, że ktoś kogoś kopiuje. Poruszył temat ulepszanie pomysłów przez podpatrzenie ich u innych. Przecież na takiej zasadzie rozwija się świat – dodawał. Wyjaśnienie „Ukradziony Pomysł„:

Boxdel jednak odchodzi naprawdę? Wstawił post na swoją grupę Buntownicy Boxdela. Całą ocenę tej sytuacji wykonał jeden z widzów i obserwatorów całej sytuacji:

Poniżej jedna z przeróbek:

Boxdel ochodzi