UDOSTĘPNIJ

Fine Brothers drama zaczęła się nie ze względu na treść filmików, czy same
osoby 
tylko na głupi pomysł, który rozbudził zagraniczny internet.

Kim są Fine Brothers

TheFineBros – bo tak nazywał się początkowo ich kanał, na którym zajmują się tworzeniem reakcji innych ludzi – dorosłych, dzieci, różnych kultur, tak by wzbudził uśmiech na twarzy potencjalnego widza. Są 3 najlepiej zarabiającym kanałem, który wyciąga prawie 9 mln dolarów amerykańskich rocznie.  Ciężko nam napisać ile mają subskrybcji, bo mają ich coraz mniej – na ten moment już tylko 13,6 mln – tydzień temu posiadali ponad 14 mln. Spytacie się więc, dlaczego tracą widzów?

Fine Brothers drama, dlaczego internet jest zły?

Fine Brothers oświadczyło na Facebooku (post jest już usunięty), iż chcą by wszystkie materiały o tematyce „React”, czyli reakcji na coś były pod ich znakiem towarowym. Oznaczałoby to, że każdy, kto chciałby nagrać takie filmy musiałby uzyskać ich licencje oraz podzielić się zyskiem z nagranego materiału. Banshee, która kręci filmiki swojej reakcji np:

Musiałaby zdobyć pozwolenie Fine Brothers, inaczej jej filmiki zostałyby skasowane na mocy praw autorskich. Wspomnieli również, że w zamian za podział pieniężny udostępnialiby specjalne materiały i grafiki do pomocy w montażu filmów.

Internet niestety nie zbyt miło przyjął tą informacje do siebie i wybuchł wielki hejt na TheFineBros. Między innymi na reddit‚cie oraz innych forach zagranicznych. Dużo osób zgłosiło sprzeciw temu projektowi, mówiąc, że to bardzo telewizyjne podejście w internecie.

Telewizyjne Ambicje Fine Brothers nie dojdą do skutku?

Po wybuchu hejtu szybko zareagowali sami twórcy kanału, którzy zauważyli, że to co chcieli zrobić praktycznie nikomu się nie podoba. Szybko anulowali swoje słowa, czyny i napisali wiadomość, która miała przeprosić i przede wszystkim anulować wprowadzone licencje:

We have decided to do the following:

1. Rescind all of our “React” trademarks and applications.

2. Discontinue the React World program.

3. Release all past Content ID claims.

Pełną wiadomość możemy przeczytać tutaj: Przeprosiny od Fine Brothers